W co bawić się z dwulatkiem?

Mama i dzieci

08-06-2021

Każdy rodzic chciałby otrzymać gotowy zestaw zabaw jakie proponować może swojej pociesze. Prawda jest taka, że każde dziecko jest inne, ma inne zainteresowania i predyspozycje. Jedno dziecko będzie preferowało bardziej ruchowe zabawy, a drugie mniej dynamiczne. Małe dzieci mają własne wizje zabawy, ważne, by ich nie negować, tylko pozwolić dziecku wykonywać je po swojemu. Nic tak nie rozbudza dziecięcej kreatywności i wyobraźni jak swobodna zabawa. Warto dokładnie przyjrzeć się własnemu dziecku i dopasować zabawy pod jego własne indywidualne preferencje. Poniżej zostaną zaprezentowane przykładowe pomysły na zabawę z dwulatkiem, które mogą, ale nie muszą spodobać się naszemu maluszkowi.

Puzzle

Układanie puzzli to jedna z propozycji na zabawę z dwulatkiem. Bardzo fajne puzzle dostępne są z serii Czu-czu czy też z wydawnictwa Zielona Sowa. Puzzle to nie tylko zabawa, ale doskonała okazja do rozwoju naszego dziecka.

W co bawić się z dwulatkiem?

Zabawa klockami

To kolejny sposób na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem. Ulubionymi klockami dzieci od lat są Lego Duplo. Pozwalają one na układanie zgodnie z wzorem oraz w dowolnej konfiguracji, wybranej przez dziecko, co jest najbardziej atrakcyjne i rozwojowe. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszy się kolejka z serii Lego Duplo, która zajmuje uwagę malucha na znacznie dłuższy czas w porównaniu do tradycyjnych zabawek. Bardzo fajne dla dzieci są także drewniane klocki.

Plastyczne wariacje

Małe dzieci wprost przepadają za malowaniem farbami, zwłaszcza na dużej płaszczyźnie przy użyciu palców, a nawet całych rąk czy nóg. Najbezpieczniej taką zabawę zaproponować dziecku w ciepły i upalny dzień w ogrodzie, mając swobodę, że nic nie zostanie pobrudzone, a dzieci będą mogły całkowicie oddać się malarskim popędom. Alternatywą do farb są znane i lubiane od lat tradycyjne malowanki albo wodne kolorowanki. Bardzo fajnie sprawdzają się także książeczki z dużą ilością naklejek.

Zabawy motoryczne

Współcześnie bardzo popularna jest także ciastolina. To także zabawa pochłaniająca dziecko na długo, warto jednak dbać o to, by po zabawie szczelnie ją zamknąć, gdyż w przeciwnym razie szybko wyschnie i z zabawy kolejny raz nici.

Podobne artykuły