Demakijaż twarzy i oczu – jak prawidłowo go wykonywać?

Poradnik Kobiety

25-12-2021

Większość kobiet na co dzień się maluje. Delikatny makijaż podkreśla naszą naturalną urodę, maskuje ewentualne defekty oraz sprawia, że czujemy się bardziej zadbane i atrakcyjne. Kiedy dzień się kończy, konieczne jest usunięcie kosmetyków i przygotowanie skóry do wieczornej pielęgnacji. Demakijaż musi zostać wykonany w prawidłowy i dokładny sposób, gdyż jest to klucz do zdrowej, pięknej cery.

Dlaczego demakijaż jest tak istotną kwestią?

Wiele kobiet sądzi, że aby usunąć makijaż, wystarczy dokładnie umyć twarz. To duży błąd, gdyż kosmetyki do makijażu z zasady są dość tłuste oraz trwałe, przez co samo umycie twarzy nie jest zwykle wystarczające. Takie postępowanie może dodatkowo sprawić, że nasza skóra będzie szybciej się zanieczyszczała, pojawią się problemy z zaskórnikami i wypryskami, a cera nabierze szarego, nieatrakcyjnego kolorytu. Kluczem do uniknięcia tych problemów jest prawidłowy demakijaż.

Demakijaż należy wykonywać za pomocą przeznaczonych do tego celu kosmetyków. Świetnie sprawdzają się tu płyny micelarne oraz oleje. Płyn micelarny jest uniwersalnym wyborem, który sprawdzi się w praktycznie każdym przypadku, oleje natomiast najlepiej nadają się do cer nieproblematycznych, nie są natomiast polecane posiadaczkom cery trądzikowej, gdyż mogą nasilać problem wyprysków.

Demakijaż twarzy i oczu – jak prawidłowo go wykonywać?

Prawidłowy demakijaż płynem micelarnym krok po kroku

Na początek swojej przygody z prawidłowym demakijażem twarzy, warto wybrać dobrej jakości płyn micelarny dostosowany do rodzaju skóry. Oprócz płynu, potrzebujemy także jednorazowych płatków kosmetycznych. Nanosimy odpowiednią ilość płynu na płatek i zaczynamy całą procedurę demakijażu od oczu. Przykładamy płatek do zamkniętego oka i trzymamy go na miejscu przez 10-15 sekund, czekając aż kosmetyk rozpuści makijaż. Delikatnie przecieramy oko i całą procedurę zaczynamy od początku czystym płatkiem aż makijaż zostanie całkowicie usunięty.

Po usunięciu makijażu z oczu, przechodzimy do ust (o ile mamy na nich szminkę lub błyszczyk), a następnie delikatnie oczyszczamy z makijażu całą twarz. Demakijażowi warto poświęcić tyle czasu, ile potrzeba, gdyż im dokładniej go wykonamy, tym lepiej dla naszej cery. Po zakończonym demakijażu, dokładnie myjemy twarz odpowiednim kosmetykiem do mycia i nakładamy wieczorną pielęgnację.

Podobne artykuły