Kulki gejszy – czym są i czemu warto je mieć?

Poradnik Kobiety

17-12-2020

Kulki gejszy są ciekawym i bardzo pomocnym gadżetem dla kobiet, które chcą zachować swoje zdrowie w dobrej kondycji. Wiele kobiet chwali sobie ich bardzo pozytywne działanie na mięśnie Kegla, co wpływa na poprawę jakości stosunków seksualnych oraz trzymanie moczu, które dla kobiet jest dość uciążliwe.

Kulki gejszy – czym są i czemu warto je mieć?

Jak działają kulki gejszy?

Kulki gejszy są gadżetem o anatomicznym kształcie, którego zadaniem jest ćwiczenie mięśni Kegla. Mają obły kształt, idealnie dopasowujący się do naszych narządów płciowych. Wkładane są do pochwy, co znacznie wzmacnia mięśnie Kegla oraz ma wpływ na nasze zdrowie. Mięśnie Kegla odpowiadają m.in. za jakość stosunków seksualnych oraz trzymanie moczu. Z wiekiem mięśnie ścianek pochwy mogą ulec osłabieniu, ale również sprawić, że utrzymywanie moczu będzie coraz trudniejsze. Ćwiczenie tych mięśni sprawi, że te funkcje zostaną przywrócone. Szczególnie polecane są kobietom starszym, a także paniom po porodzie naturalnym. Kulki wkładamy do pochwy do momentu, kiedy będziemy w stanie wyjąć je bez problemów. Dla ułatwienia aplikacji kulki posiadają specjalny sznurek, za którego pociągamy w celu wyjęcia ich z pochwy. W trakcie ćwiczeń ściskamy mięśnie pochwy tak, by kulki były przez nas wyczuwalne i powoli je rozluźniamy. Ćwiczenie można wykonywać codziennie przez około 15 minut. Po pewnym czasie na pewno zauważymy ogromne zmiany. Stosunki seksualne będą dla nas bardziej satysfakcjonujące, a utrzymanie moczu również nie będzie dla nas problemem.

Czy kulki gejszy są bezpieczne?

Profesjonalne kulki gejszy są wyrobem medycznym w pełni dla nas bezpiecznym. Wykonuje się je z silikonu medycznego, który jest delikatny dla skóry i jej nie podrażnia. Łatwo jest je również umyć i zachować w czystości do następnego użytku. Wielu ginekologów poleca je po porodach dla kobiet, które mają problemy w sypialni lub nie trzymają moczu.

Gdzie kupić kulki gejszy?

Kulki gejszy można zakupić w sklepach do tego przeznaczonych, ale również w niektórych sex shopach. Należy jednak wiedzieć, że kulki gejszy są głównie produktem medycznym i nie mają zapewniać nam chwilowej satysfakcji seksualnej, a pomóc w problemach związanych z trzymaniem moczu, czy zbyt rozluźnionymi mięśniami pochwy.

Jak przechowywać kulki gejszy?

Kulki gejszy należy przechowywać po ich umyciu w specjalny woreczku lub przeznaczonym do tego pudełku. Warto podczas przechowywania zadbać o ich higienę, by zawsze przed użyciem były czyste. Do ich mycia polecane są specjalne preparaty przeznaczone do czyszczenia produktów wykonanych z silikonu medycznego.

 

Przed aplikacją warto przeczytać zalecenia producenta co do użytkowania i przechowywania kulek gejszy. Zalecane są codzienne ćwiczenia mięśni Kegla przez co najmniej 10 minut. Wtedy pierwsze rezultaty są widoczne nawet po około 2 tygodniach. O kulki gejszy warto zapytać naszego ginekologa. Po porodzie możemy stosować je po połogu, czyli po 6 tygodniach od porodu, chyba że lekarz zadecyduje inaczej. Jest to ważne, ponieważ po porodzie wymagamy odpoczynku oraz rekonwalescencji.

kulki gejszy sklep

 

Podobne artykuły