W jaki sposób prawidłowo dobrać biustonosz?

Poradnik Kobiety

29-03-2021

Mogłoby się wydawać, że dobór biustonosza jest bardzo proste. Każda kobieta przecież wie, jaki rozmiar jest dla niej samej najlepszy. Jak się okazuje, wiele Pań popełnia podstawowe błędy w dopasowaniu bielizny do swoich wdzięków. Warto zatem stosować się do kilku najważniejszych porad, by uniknąć nieprawidłowości w tym zakresie.

W jaki sposób prawidłowo dobrać biustonosz?

Odpowiedni dobór biustonosza

Zasadniczo biustonosz ma za zadanie podtrzymywać biust i przynosić ulgę kręgosłupowi. Dzięki temu cała sylwetka prezentuje się o wiele lepiej. Dodatkowo zapewnia się wysoki poziom komfortu i pewność siebie. Na rozmiar biustu wpływa wiele czynników, na przykład zmiana wagi oraz budowa ciała. Ponadto każdy producent może mieć inne rozmiary i fasony – już wtedy zauważa się zmiany. To jest właśnie powód, dla którego przy zakupie należy przymierzyć ten element bielizny. Przy tym wszystkim nie można sugerować się ceną, ponieważ na drugiej szali znajduje się komfort dla całej sylwetki. Znakiem dobrze dobranego biustonosza jest to, że w ciągu dnia nie ma potrzeby jego poprawy. Nie przesuwa się, ani nie wywołuje dyskomfortu. Jednocześnie cały dekolt jest właściwie wymodelowany.

Idealnie dobrany biustonosz – jak ustalić rozmiar?

Pierwszą czynnością, którą należy wykonać jest dokonanie dokładnego pomiaru obwodu pod biustem. Najważniejsze jest utrzymanie prostej sylwetki, a następnie przykładając miarkę wokół ciała należy zmierzyć obwód. Powinno się zrobić to dość ciasno, jednak nie na tyle, by utrudniać swobodne oddychanie. Wartości 71 i 72 zaokrągla się w dół d0 70 centymetrów, a kolejne do 75. Analogicznie wygląda to w przypadku innych wymiarów. Przymierzając biustonosz należy wykonać kilka ruchów, by przekonać się, czy fiszbiny nie wbijają się w ciało i czy nie odczuwa się dyskomfortu. Następnie dokonuje się pomiaru obwodu biustu, w najszerszym jego miejscu. Tutaj również centymetr musi dolegać do ciała, ale nie powodować deformacji piersi. Na koniec pozostaje obliczenie wielkości miseczki. Jest to wartość różnicy między wskazanymi wyżej obwodami. Wyniki następnie porównuje się z tabelami dostępnymi u konkretnych producentów.

Podobne artykuły