Jak wybrać kartki na ślub?

Stylowe dodatki

18-12-2020

 

Szukasz zaproszeń ślubnych? Przeglądając bogatą kolekcję, czujesz niezły zawrót głowy? Zastanawiasz się, jaki projekt wybrać? Sprawdź, na co warto zwrócić szczególną uwagę!

Określ styl wesela

Zanim zaczniesz szukać idealnych kartek ślubnych, zastanów się, w jakim stylu chcesz urządzić wesele. Marzysz o klasycznym, eleganckim przyjęciu? A może wolisz nowoczesne wesele lub inspirowane naturą? Dzięki temu, łatwiej wybierzesz wzór, który podkreśli wyjątkowy motyw uroczystości.

Wybierz kolor przewodni

Pomyśl też o kolorze przewodnim przyjęcia. Możesz włączyć odcienie i motyw do zaproszeń ślubnych i innych akcesoriów papierniczych, takich jak winietki, zawieszki na alkohol, czy menu. Zadbaj o to, by wszystkie elementy ładnie się ze sobą komponowały. W ten sposób pokażesz gościom, że zadbałaś o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Jeśli szukasz papeterii na klasyczne wesele, zwróć uwagę na kartki w kolorze kości słoniowej, ecru lub bieli. Na takim tle świetnie prezentuje się czarna lub złota czcionka. Możesz również rozjaśnić swoje zaproszenia za pomocą kolorowych lub metalicznych czcionek, błyszczącego papieru, kopert i bilecików. Zanim zdecyduj się na konkretny projekt, upewnij się, że wszystkie informacje są czytelne.

Przede wszystkim unikaj jasnych i czarnych liter na ciemnym tle. Jeśli chcesz wybrać żółtą lub pastelową czcionkę, upewnij się, że kontrastuje z tłem. Uważaj także na trudne do odczytania kroje czcionki. Kieruj się tutaj nie tylko walorami estetycznymi, ale też praktycznymi.

Zaskocz swoich gości!

Coraz większą popularnością cieszy się exploding box. Decydując się na takie rozwiązanie, możesz mieć pewność, że pozytywnie zaskoczysz swoich gości. Eksplodujące pudełeczko w oryginalny sposób podkreśli ważną okazję. Dostępne są w różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu na pewno znajdziesz coś, co Ci się spodoba. Proponowane pudełeczka wyróżniają się starannym wykonaniem. Taka kartka może być cudowną pamiątką, która przywoła mnóstwo wspomnień.

Nie przesadzaj z ilością szczegółów

Pamiętaj, by wymienić na zaproszeniach tylko kluczowe informacje, takie jak czas i miejsce ceremonii, imiona i nazwiska narzeczonych, dress code (opcjonalnie), numery telefonów i/lub adresy e-mailowe i RSVP (prośba o potwierdzenie przybycia). Nie podawaj zbyt wiele szczegółach na kartach ślubnych, w przeciwnym razie staną się mało czytelne. Wskazówki dojazdu do kościoła i/lub lokalu umieść na bileciku. 

 Jak wybrać kartki na ślub?

Nie zwlekaj!

Drukowanie niestandardowych zaproszeń wymaga trochę czasu. W niektórych przypadkach zajmie to kilka dni, podczas gdy realizacja innego zamówienia może potrwać nawet kilka tygodni. Pamiętaj, że musisz poinformować gości z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie zwlekaj więc z wyborem zaproszeń do ostatniej chwili. Jeśli tylko możesz, zamów je co najmniej cztery miesiące przed ślubem. Dzięki temu będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na ich odebranie i wręczenie. 

Zanim zlecisz realizację zamówienia, upewnij się, że w Twoim projekcie nie ma żadnych błędów. Przeczytaj wszystkie informacje dwa-trzy razy. Zwróć uwagę na: dzień, datę, godzinę i miejsce ceremonii. Upewnij się, że nie ma żadnych literówek, błędów ortograficznych i stylistycznych.

Podobne artykuły