Kraków, jako idealne miejsce na wyjazd rodzinny.

Poradnik Kobiety

21-02-2022

Kraków i jego okolice to popularny kierunek wyjazdów weekendowych i urlopowych wielu rodzin. Co roku miasto to odwiedzane jest przez miliony turystów i są to zarówno turyści z Polski, jak i z innych krajów z całego świata. Popularność Krakowa związana jest przede wszystkim z jego historią, światowej klasy zabytkami, ale także z magiczną atmosferą oraz licznymi interesującymi wydarzeniami kulturalnymi, które odbywają się na terenie tego miasta. Dlaczego warto odwiedzić Kraków? W jakie miejsca dobrze jest się udać?

Popularne miejsca w Krakowie i jego okolicach – co dobrze jest zobaczyć będąc tu na wycieczce z rodziną?

Do najważniejszych atrakcji turystycznych Krakowa należą przede wszystkim takie miejsca i obiekty jak: Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki, Zamek Królewski na Wawelu oraz Katedra Wawelska. Punktem obowiązkowym na liście zabytków u bardzo wielu turystów jest także rzeźba przedstawiająca legendarnego Smoka Wawelskiego. Wielu turystów na termin swojego pobytu w Krakowie chętnie wybiera czas, w którym odbywa się Wielka Parada Smoków. Jeżeli zaś chodzi o okolic Krakowa to na uwagę zasługują takie miejsca jak: Ojcowski Park Narodowy, Kopalnia Soli „Wieliczka” czy też Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Około 40 km od Krakowa położona jest także malownicza wieś Lanckorona, która uznana jest za najładniejszą wieś w województwie małopolskim. Warto również podkreślić, że w Krakowie oprócz zwiedzania zabytkowych uliczek turyści mogą mile spędzać czas także dzięki uczestnictwu w wielu interesujących wydarzeniach kulturalnych, które organizowane są w tym mieście.

Kraków, jako idealne miejsce na wyjazd rodzinny.

Wydarzenia kulturalne w Krakowie – co warto o nich wiedzieć?

Szczegółowe informacje o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych w Krakowie udostępniane są na stronie internetowej karnet.krakowculture.pl. Karnet Kraków to bardzo pomocny portal i to zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Dzięki niemu w prosty i szybki sposób można sprawdzić co aktualnie dzieje się w Krakowie oraz gdzie i na jakie imprezy kulturalne można udać się w interesującym nas terminie. W Krakowie w ciągu całego roku kalendarzowego nie brakuje ciekawych wydarzeń kulturalnych. To właśnie w tym mieście odbywają festiwale, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Są to festiwale z takich dziedzin jak: film, muzyka, teatr czy literatura. Mieszkańcy i turyści z całego świata chętnie uczestniczą w takich imprezach kulturalnych organizowanych w Krakowie jak np.: Festiwal Kultury Żydowskiej, Festiwal Teatrów Ulicznych, Krakowski Festiwal Filmowy, Misteria Paschalia czy Festiwal Muzyki Filmowej. W Krakowie jest bardzo wiele miejsc, w których na co dzień można obcować ze sztuką. Znajduje się tu wiele godnych odwiedzenia muzeów, teatrów i galerii sztuki. Są to miedzy innymi: Muzeum Archeologiczne, Teatr Groteska czy Pałac Sztuki w Krakowie. Ponadto ofertę kulturalną miasta uatrakcyjniają także takie obiekty jak Centrum Kongresowe ICE Kraków oraz Tauron Arena Kraków, ponieważ to właśnie te budynki dysponują nowoczesnymi, dużymi salami, w których odbywają się różnego rodzaju koncerty, widowiska i wystawy.

Podobne artykuły