Po czym poznać godne uwagi etui do Kindle Paperwhite?

Poradnik Kobiety

12-01-2022

Mimo że czytniki Kindle Paperwhite wyróżniają się niezwykłą wytrzymałością i często okazują się godnym uwagi urządzeniem na długie lata, różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne czy zalania w przypadku niewodoodpornych modeli mogą zniszczyć urządzenie. Ponadto dużym utrudnieniem podczas czytania okazują się zarysowania ekranu, które często powstają w trakcie noszenia niezabezpieczonego urządzenia w torbie lub w plecaku. Warto przy tym wspomnieć, że czytniki Kindle nie prezentują się zbyt dobrze w połączeniu z błyszczącym szkłem, które może sprawiać, że czytanie stanie się męczące dla oczu. Z tego też powodu jednym z najważniejszych akcesoriów okazuje się odpowiednio dobrane etui Kindle Paperwhite. 

Jaki rodzaj etui do Kindle Paperwhite sprawdzi się najlepiej?

Wybierając etui do Kindle Paperwhite, możemy zdecydować się na różne rodzaje case’ów. Dużą popularnością wyróżnia się etui z klapką i z wbudowanym magnesem, który usypia lub wybudza czytnik. Tego typu rozwiązanie okazuje się niezwykle wygodne dla osób, które zapominają wyłączać Kindle’a po skończonej lekturze i które chciałyby mieć pewność, że bateria nie będzie niepotrzebnie się marnowała. Warto również wspomnieć, że etui z klapką skutecznie chroni urządzenie przed zarysowaniami i pęknięciami ekranu, zapewniając odpowiednią amortyzację w przypadku upadku czytnika. Ponadto etui jest cienkie i lekkie, dzięki czemu dobrze leży w dłoni oraz nie zabiera cennego miejsca w plecaku czy torbie.

Po czym poznać godne uwagi etui do Kindle Paperwhite?

Oprócz tego na uwagę zasługują również etui origami - podobnie jak omawiane wcześniej modele wyróżniają się klapką i magnesem, ale dodatkowo klapkę można ułożyć w taki sposób, aby stała się podporą dla czytnika. Takie etui kindle paperwhite idealnie sprawdza się podczas czytania książek do porannej kawy czy różnych posiłków. Okazuje się także wygodnym pomysłem w przypadku osób, które używają czytników do zapoznawania się z dokumentami PDF. Etui origami można między innymi znaleźć w sklepie inBag.pl, który oferuje wysokiej jakości pokrowce do różnych wersji Kindle Paperwhite, w tym do najnowszych modeli Paperwhite 5.

Dlaczego etui do Kindle Paperwhite powinno przede wszystkim wyróżniać się wytrzymałością?

Decydując się na etui kindle paperwhite, wiele osób w pierwszej kolejności zwraca uwagę na wygląd pokrowca. Trudno się temu dziwić - bardzo często okładka czytnika, która trafia w nasz gust, dodatkowo zachęca do czytania. Ponadto niekiedy grafika ozdabiająca etui oddaje nasz charakter czy inne zainteresowania. Warto jednak pamiętać o tym, że wysokiej jakości etui do Kindle Paperwhite powinno nie tylko świetnie się prezentować, ale przede wszystkim skutecznie chronić urządzenie przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. Dlatego też warto zadbać o to, aby etui powstało z wytrzymałych materiałów i cechowało się odpornością na wstrząsy, zarysowania oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Ważny okazuje się również magnes w klapce, który powinien być na tyle mocny, aby etui nie otworzyło się podczas noszenia go w torebce czy plecaku.

Podobne artykuły