Catering sushi – na jakie eventy go zamawiać?

Plotki i informacje

14-07-2021

Sushi zalicza się do jednej z najbardziej znanych i lubianych potraw kuchni japońskiej. Coraz częściej zyskuje uznanie Polaków, zwłaszcza tych żyjących w większych miastach. Sushi kojarzy się zwykle z czymś wykwintnym i luksusowym, co towarzyszy wyjątkowo ważnym uroczystościom. To bardzo uniwersalna potrawa, którą spożywać można o każdej porze dnia. Kiedy warto decydować się na catering sushi?

Sushi – podstawowe informacje

Sushi jest chyba jedną z najbardziej znanych potraw należących do kuchni japońskiej. Spopularyzowania również w Polsce. Dostępne jest w wielu luksusowych japońskich restauracjach. Wiele z nich oferuje także dostawę sushi do domu. Ponadto występuje usługa taka jak catering sushi, który zamówić można do biura bądź na bardzo ważną uroczystość czy spotkanie branżowe. To danie, które pozytywnie zaskoczy wszystkich gości, obecnych na jakiejkolwiek imprezie, zdobywając ich uznanie. Popularność sushi wynika zwyczajnie z tego, że ono dobre, ale i zarazem zdrowe. Powstaje w oparciu o zdrowe, pożywne i świeże składniki takie jak gotowany ryż, surowe ryby, owoce morza, warzywa, świeży imbir, sos sojowy, chrzan wasabi oraz prasowane wodorosty nori. Każdy element, składający się na sushi jest stale świeży, gdyż najczęściej przygotowuje się na moment przed podaniem, co jest gwarancją niezwykłego smaku i bogactwem składników odżywczych. To danie wybierane bardzo często przez osoby zwracające uwagę na dietę i przestrzegających zasad zdrowego odżywiania. Sushi wykonane z wysokiej jakości składników jest źródłem węglowodanów, białka, zdrowych tłuszczów, witamin A, C, D, E oraz witamin z grupy B oraz wielu składników mineralnych. Sushi zaliczane jest do grupy potraw niskokalorycznych i lekkostrawnych, co wynika z zawartości różnorodnych składników. To, co istotne sushi jest niezwykle sycącą przekąską, więc z powodzeniem zastąpić nam może obiad czy wieczorną kolację.

Catering sushi – na jakie eventy go zamawiać?

Catering sushi

Sushi stanowi idealną przekąskę na jakąkolwiek okazję. Zwykle zamawia się go na rodzinne spotkania, w trakcie których świętuje się urodziny, imieniny czy rocznice różnych ważnych wydarzeń. To danie często wybierane na chrzciny, komunię czy bierzmowanie. Stanowi również dodatek coraz większej ilości przyjęć weselnych, w czasie których sushi podawane jest w formie przekąski czy przystawki. Ponadto catering sushi bardzo często pojawia się na różnego typu spotkaniach integracyjnych i okolicznościowych w pracy, dzięki czemu można dobrze zjeść w towarzystwie swych partnerów zawodowych.

Coraz częściej z tego rodzaju cateringu korzysta się na co dzień. Nie zamawia się go tylko i wyłącznie na specjalne okazje, coraz więcej osób zamawia sobie sushi z dostawą do domu w takiej samej formie jak tradycyjna pizza. To doskonała alternatywa do stale wybieranych fast foodów, posiadająca znacznie więcej zdrowotnych i odżywczych walorów w porównaniu do burgerów czy frytek. Współcześnie sushi zamówić może sobie każdy, kiedy tylko chce i może. Zaleca się je spożywać częściej, aniżeli mniej zdrowe i ciężej strawne fast foody.

 

 

Podobne artykuły