Gdzie wybrać się z dziećmi w Krakowie?

Mama i dzieci

29-03-2021

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast Polski, biorąc oczywiście pod uwagę dziedzictwo kulturowe dawnej stolicy naszego kraju. Imponujące dzieła architektury przyprawiają o zachwyt, co powoduje, że chce się tam regularnie wracać. Znaczna większość zakątków to dziedzictwo narodowe, lecz są dostępne również nowoczesne atrakcje, które warto zobaczyć podczas wycieczek z całą rodziną. Dzięki nim można się wiele nauczyć i spędzić cudowny czas z całą rodziną.

Gdzie wybrać się z dziećmi w Krakowie?

Przewodnik turystyczny po Krakowie

Przed zaplanowaniem wycieczek po mieście, warto zaopatrzyć się w ilustrowany przewodnik turystyczny po Krakowie, by móc wyznaczyć trasy oraz sprawdzić, czego się na nich spodziewać. Punktem obowiązkowym jest oczywiście Rynek Główny, który uplasował się na wysokim miejscu pod względem powierzchnie na terytorium całej Europy. Jest to najczęściej wybierany punkt początkowy wszelkich wycieczek, zarówno tych organizowanych w grupie, jak i prywatnych. W wielu przewodnikach turystycznych w odniesieniu do tego miejsca wskazuje się wiele tras. Na spacer z dziećmi, które są zachwycone wszystkim co kolorowe, trzeba koniecznie wybrać się do Sukiennic. To właśnie w tym miejscu można zakupić pamiątki dla najbliższych oraz zabawki dla najmłodszych, uwagę zwracają również produkty wykonywane własnoręcznie. Nieco starsze dzieci z pewnością chętnie odkryją podziemia Rynku Głównego, które stanowią rezerwat archeologiczny. W tym miejscu znajduje się dość pokaźna ilość multimediów, które doskonale obrazują dawne czasy. Przewodniki turystyczne po Krakowie jasno wskazują, że na uwagę zasługują ponadto sale projekcyjne i strefy zabaw dla dzieci, teatrzyki. Przedstawienia dla najmłodszych to prawdziwa gratka. Jeżeli chodzi o inne atrakcje dla pociech, na liście powinny znaleźć się również Smocza Jama, w której miał mieć swoją siedzibę znany, legendarny Smok Wawelski. Ponadto w plenerze odbywają się również Parady Smoków, na których poza dmuchanymi stworami pojawia się wiele efektów specjalnych.

Co jeszcze warto zobaczyć w Krakowie?

Mając do dyspozycji przewodnik turystyczny po Krakowie w wersji papierowej, czy elektronicznej, z pewnością znajdzie się w nim Centrum Szkła i Ceramiki, które powinno się odwiedzić. Dla dzieci, które lubią wykonywać własnoręczne zdobienia przydatne okażą się pokazy ręcznego formowania szkła, które odbywają się na żywo. Miłośnicy klocków LEGO również znajdą coś dla siebie – Centrum Nauki i Zabawy Klockoland, w którym znajduje się kilka tysięcy klocków. Powstało z nich mnóstwo budowli interaktywnych, którymi zachwycą się najmłodsze pociechy. Emocje i niezapomniane wrażenia są zagwarantowane, między innymi przez wiele urządzeń, z których mogą korzystać dzieci, na przykład robotów i maszyn budowlanych. Oczywiście to nie koniec atrakcji dla rodzin z dziećmi, ponieważ na małych turystów czekają również Ogród Doświadczeń imienia Stanisława Lema oraz Muzeum Inżynierii Miejskiej, gdzie odbywają się wystawy interaktywne. Wszystkie wskazane miejsca z całą pewnością nie pozwolą nudzić się dzieciom, a moc przeżytych wrażeń zostanie z nimi na długo.

Podobne artykuły