Pielęgnacja włosów farbowanych

Poradnik Kobiety

19-04-2021

Farbowanie włosów jest bardzo ciężkim zabiegiem dla naszych włosów. Warto więc nieco im się odwdzięczyć, zapewniając im nieco lepszą ochronę i trwałość koloru. Jakie więc czynności należy wdrożyć, by nasze farbowane włosy na dłużej zachowały swój wyjątkowy blask?

Podstawowe zasady

W trakcie mycia włosów pod prysznicem nie należy zbyt długo ich spłukiwać. Włosy farbowane cechuje większa porowatość, łatwiej pochłaniają i uwalniają wodę, co wpływa na blaknięcie koloru. Warto skontrolować ten czas i zminimalizować go do minimum. Najlepiej wybierać odżywki, których nie trzeba spłukiwać. Najlepiej zastosować szampon i odżywki, które przeciwdziałają wypłukiwaniu się barwnika. Ponadto do mycia zaleca się używać tylko i wyłącznie ciepłej, a nie gorącej wody. Zbyt gorąca woda sprawi, że kolor będzie szybciej płowiał. Raz na tydzień warto użyć maseczki, która zwiększy nawilżenie włosów i wydłuży trwałość naszego koloru. Włosy najlepiej nawilżać specjalnym serum, które w składzie posiada olejek arganowy czy też łopianowy. Takie serum świetnie odżywi włosy, nie obciążając ich i nie powodując efektu przetłuszczania.

Pielęgnacja włosów farbowanych

Częstotliwość farbowania i strzyżenia włosów

Osoby, który mają kolor bardzo odmienny od naturalnego powinny odwiedzać fryzjera co 3-4 tygodnie. W przypadku odrostu zbliżonego do koloru farby można wizytę tę odbywać co 4-6 tygodni. Jeśli samodzielnie farbujemy sobie włosy w domu powinniśmy nakładać farbę najpierw u nasady włosów, później te, znajdujące się na środkowym poziomie długości, a zaledwie 10 minut przed spłukaniem nałożyć farbę na końcówki. Jeśli chodzi o strzyżenie to zaleca się przycinać końcówki co kilka miesięcy. Im stan naszych włosów jest lepszy, tym dłużej kolor się będzie na nich zachowywał.

Stylizacja włosów

Jeśli nie musimy powinniśmy unikać stylizacji na gorąco, gdyż wysusza znacznie nam włosy, pozbawia je protein i skutkuje to szorstkim wyglądem. Osoby, które muszą narażać swe włosy na kontakt z suszarką, lokówką czy prostownicą powinny za każdym razem stosować spray, chroniący przed wysoką temperaturą.

 Podobne artykuły