Sposoby na przytulne mieszkanie.

Poradnik Kobiety

14-12-2020

Wiele osób uważa, że mieszkanie powinno być przede wszystkim przytulne, tak aby kojarzyło się nam z domowym ciepłem. Pamiętajmy, że aby ocieplić wnętrza naszych pomieszczeń wystarczy zastosować odpowiednie dodatki i kolory.

Kolory i oświetlenie mają znaczenie.

Jeżeli marzymy o przytulnym mieszkaniu to powinniśmy do naszych pomieszczeń wybierać kolory z palety ciepłej. Bardzo dobrze sprawdzą się miedzy innymi: delikatne pastele, beże, rudości czy jasne brązy. Dobrze jest także postawić na tak zwane barwy ognia, czyli: pomarańcz, czerwień i żółć. Nie wybierajmy jednak tych najbardziej intensywnych odcieni. Więcej ciepła do mieszkania możemy wprowadzić również za pomocą oświetlenia. Należy, bowiem podkreślić, że rozproszone światło o ciepłej barwie to doskonały sposób na to, aby nasze mieszkanie stało się bardziej przytulne. Pamiętajmy, że temperatura oświetlenia odgrywa niezwykle istotną rolę w tworzeniu atmosfery w pomieszczeniu. Warto, zatem zaznaczyć, że światło o ciepłej żółtej barwie doskonale sprawdzi się w salonie czy też sypialni, ponieważ będzie w stanie wprowadzić nas w przyjemny stan relaksu. Ponadto należy dodać, że każde wnętrze będzie przytulniejsze, wtedy kiedy zastosujemy w nim kilka punktów świetlnych. Mogą to być np.: lamy wiszące, lamy podłogowe i kinkiety. Aby wprowadzić do wnętrza ciepło i przytulny klimat warto także wykorzystać do aranżacji swojego mieszkania różnego rodzaju świeczki, cotton- balls’y czy nawet lampiony.

Sposoby na przytulne mieszkanie.

Jakie tkaniny, materiały i dodatki warto wybrać?

Tekstylia również mogą przydać się w tworzeniu przytulnej przestrzeni. Postawmy przede wszystkim na: miękkie poduszki, puszyste dywany, welurowe zasłony. Jeżeli zaś chodzi o tkaniny, które szczególnie sprawdzą się do tego typu wnętrz to będą to z całą pewnością: wełna, bawełna oraz plusz. Pamiętajmy również o tym, że do ocieplenia wnętrz bardzo dobrze nadają się naturalne materiały, dlatego też w naszym domu nie powinno zabraknąć dodatków wykonanych z drewna, wikliny czy też bambusa. Możemy również pokusić się na własnoręcznie wykonane ozdoby np. te zrobione z muszelek czy szyszek.

Podobne artykuły