Najważniejsze zasady prania i suszenia kurtek puchowych

Odzież i obuwie

20-11-2020

Zbliżająca się zima wymusza na wszystkich zakup adekwatnych do tej pory roku ubrań. Idealnie sprawdzają się kurtki puchowe, które zapewniają możliwie największy komfort. Ponadto skutecznie zabezpieczają przed utratą ciepła, nawet w ekstremalnie niskich temperaturach.

Najważniejsze zasady prania i suszenia kurtek puchowych

Utrzymanie kurtki puchowej w czystości

Komfort noszenia to jedno, ale bardzo istotne jest również czyszczenie kurtek puchowych. Nie jest to do końca proste zadanie, ponieważ wypełnienie to nie lubi nadmiaru wilgoci. Ważne jest przede wszystkim dokładne zapoznanie się ze wszystkimi informacjami zawartymi na metce. Kto, jak nie producent może mieć lepszą wiedzę na temat prania oferowanych produktów? Określa się w ten sposób temperaturę prania i ewentualne możliwości skorzystania z alternatyw w postaci prania chemicznego. Ponadto koniecznym jest sprawdzenie i opróżnienie wszystkich kieszeni. Zaniechanie tego kroku może doprowadzić nie tylko do uszkodzenia kurtki, ale również samej pralki. Należy również zapiąć wszystkie zamki i zabezpieczyć kieszenie, ewentualne rzepy i guziki.

Pozostałe zasady prania kurtek puchowych

Zanim uruchomi się pralkę, trzeba wyczyścić jej podajnik z pozostałości po wcześniejszym praniu. Mogłyby one wpłynąć na finalny wygląd kurtki i ją uszkodzić. Do prania kurtek z puchem powinno się wykorzystywać dedykowane proszki i środki zmiękczające. Z pewnością dobrym pomysłem nie jest stosowanie znanych i popularnych środków. Niezależnie od wyboru środka piorącego ważne jest z całą pewnością to, by wybrać delikatny cykl prania i ustawienie odpowiedniej temperatury. Po procesie prania przychodzi czas na suszenie, pierwszą zasadą jest natychmiastowe wyjęcie kurtki z bębna. Najbardziej bezpieczną formą zawsze pozostaje tradycyjne suszenie. Tylko w ten sposób tak naprawdę można skutecznie zapobiegać ewentualnym zniszczeniom. W tym celu wystarczy tak naprawdę rozłożyć kurtkę na płasko. Do tego przyda się zwykły ręcznik. Zgodnie z powyższym, pranie i suszenie kurtki puchowej wcale nie musi nastręczać trudności. Przy przestrzeganiu odpowiednich zasad nie powinno się nic złego wydarzyć.

Podobne artykuły