Jak zablokować numer telefonu?

Poradnik Kobiety

07-06-2021

Każdy z pewnością choć raz zetknął się ze zbyt natarczywym telemarketerem, zbyt rozmowną znajomą wydzwaniającą o każdej porze dnia i nocy czy różnymi głuchymi telefonami. Niektórzy zmagają się z tym niemal codziennie, co staje się niezwykle męczące i uprzykrzające normalne funkcjonowanie. Najlepszym rozwiązaniem i najbardziej zasadnym wówczas wydaje się być blokada wybranych połączeń. Wbrew pozorom jest to mało skomplikowana czynność, o której nadal niewielu zdaje sobie sprawę. Jak więc uwolnić się od nachalnych połączeń? Oto kilka sprawdzonych sposobów radzenia sobie z tym problemem.

Czy można zablokować numer telefonu?

W momencie, w którym zadręczani jesteśmy przychodzącymi połączeniami warto przemyśleć możliwość jaką daje blokada numeru telefonu. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, w których numer telefonu jest niemal ogólnodostępny z powodu aktywności w Internecie. Numery telefonów właśnie w taki sposób są najczęściej przechwytywane przez telemarketerów, którzy potrafią nawet kilka razy dziennie dzwonić pod jeden numer. Jeśli nasza odmowa nie skutkuje, a dany numer zbyt często nas niepokoi warto rozważyć jego zablokowanie. Możliwość tę zapewniają polscy operatorzy, którzy swoim klientom udostępniają bezpłatną usługę blokady niechcianych numerów zastrzeżonych poprzez określony kod. A więc jak zablokować numer telefonu w konkretnej sieci telefonicznej? Poniżej zostaną opisane kroki postępowania u określonego operatora sieci telefonicznej.

Jak zablokować numer telefonu w Playu?

Klienci sieci Play muszą aktywować usługę wpisując: *111*114*1#, bądź w razie potrzeby ją dezaktywować przez: *111*114*2#. Każdy klient Play ma możliwość dokonania sprawdzenia statusu za pomocą kodu: *111*114*3#. Dokładny opis usługi tej sieci znajduje się po wstukaniu w klawiaturę: *111*114*4#.

Jak zablokować numer telefonu?

Jak wygląda blokada numeru w Plusie?

W przypadku tego operatora czynność tę można wykonać za pomocą aplikacji mobilnej Plus Online. Po zalogowaniu należy wejść w zakładkę „Usługi” i wyszukać pożądaną opcję. Dzięki temu można za pomocą kilku chwil zablokować wszystkie numery zastrzeżone, które męczą nas swymi telefonami. Dodatkowym atutem jest to, że można dokonać blokady kilku numerów na raz, nie musząc tego robić pojedynczo.

Czy da się zablokować numer w Nju Mobile?

Klienci operatora Nju Mobile dokonują aktywacji usługi poprzez wysłanie bezpłatnej wiadomości pod numer 8087 o treści AKT BPA. W ten sam sposób można dokonać dezaktywacji wysyłając SMS o treści REZ BPA.

W Orange podobnie jak w Nju Mobile można wysłać wiadomość SMS o tej samej treści. Włączenie tej usługi jest możliwe poprzez wpisanie kodu 110*71#.

Czy istnieją inne sposoby blokowania niechcianych numerów?

Odpowiedź brzmi tak. Jest to możliwe z poziomu aplikacji mobilnych bądź też za pomocą telefonu o odpowiednim systemie operacyjnym. W funkcję tę wyposażone są telefony oparte zarówno na systemie iOS czy Androidzie. Czynność ta jest równie łatwa w jednym, jak i drugim systemie, z którą każdy z pewnością sobie bez problemu poradzi.

 

Podobne artykuły