Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów?

Poradnik Kobiety

07-06-2021

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie nie jednej osoby. Niestety odcień zębów wielu ludzi odbiega od bieli. Przebarwienia i osad to problem wielu osób. Co więc można zrobić w tej kwestii? Jakie metody wybielania zębów oferowane przez gabinety stomatologiczne warto wziąć pod uwagę? Jakie korzyści niesie za sobą profesjonalne wybielanie zębów?

Dlaczego warto zdecydować się na wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to zabieg, który w znaczącym stopniu może poprawić nasze poczucie komfortu. Osoby, które posiadają białe i zdrowe zęby uśmiechają się chętniej i częściej. Należy zaznaczyć, że piękny uśmiech jest swego rodzaju wizytówką każdego człowieka, zdecydowanie zwiększa on atrakcyjność danej osoby i ma wpływ na to jak postrzegają ją inni ludzie. Zabieg wybielania zębów może, więc pomóc nam w zwiększeniu pewności siebie. Z całą pewnością do argumentów przemawiających na korzyść tego typu zabiegu zalicza się także to, że profesjonalne wybielanie zębów jest bezpieczne, skuteczne i bezbolesne. Dlatego też warto zapisać się na nie do gabinetu stomatologicznego, w którym zatrudnieni są wykwalifikowani specjaliści posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie.

Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów?

Metody na wybielanie zębów

Do popularnych i chętnie wybieranych metod wybielania zębów należy natychmiastowe wybielanie lampą Beyond. Jest to nowoczesna metoda, z której możemy skorzystać w dobrych gabinetach stomatologicznych. Zabieg ten trwa do godziny czasu i polega na użyciu specjalnego żelu wybielającego, który naświetla się lampą wybielającą Beyond. Po takim zabiegu efekt wybielenia jest natychmiastowy, stąd też nazwa tej metody. W trakcie wybielania zębów lampą Beyond często dochodzi do nadwrażliwości zębów, dlatego też wielu pacjentów decydują się na wykonanie znieczulenia, które wliczone jest w cenę zabiegu. Do zalet tej metody zalicza się przede wszystkim spektakularne rezultaty oraz długi czas utrzymania efektu wybielenia. To właśnie dzięki natychmiastowemu wybielaniu lampą Beyound możemy uzyskać najwyższy stopień rozjaśnienia zębów. Inną metodą, na którą decyduje się wielu pacjentów jest wybielanie nakładkowe. Takie wybielanie przeprowadza się w domu jednak w tym przypadku również wymagana jest wizyta u stomatologa. Aby pacjent mógł otrzymać indywidualnie dopasowane nakładki lekarz wykonuje wycisk szczęki i żuchwy. Ponadto dentysta sprawuje także nadzór i kontrole nad wykonaniem zabiegu. Co prawda takie wybielanie daje nieco słabsze rozjaśnienie zębów niż metoda natychmiastowa, efekt utrzymania wybielenia jest krótszy, a sam zabieg bardziej czasochłonny, ale za to z takich nakładek można korzystać wielokrotnie. Warto zaznaczyć, że obecnie wiele osób decyduje się na połączenie wybielania lampą Beyond z wybielaniem nakładkowym, które polega na tym, że w pierwszej kolejności wykonuje się wybielanie natychmiastowe, a następnie po upływie określonego czasu, jako kuracje przypominające stosuje się wybielanie nakładkowe. Na rynku istnieją także jednorazowe nakładki o konstrukcji jednorazowej łyżki. Taka metoda jest najtańsza, a jej zaletą jest prostota wykonania. Jest to jednak kuracja jednorazowa, a ponadto daje słabsze efekty niż wybielanie natychmiastowe.

Partnerem materiału jest Indexmedica – wybielanie zębów kraków.

Podobne artykuły