Lato a makijaż, czyli jak malować się w upały?

Poradnik Kobiety

11-07-2021

Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez starannego makijażu. Jego trwałość pozostawia jednak wiele do życzenia zwłaszcza w okresie letnim, kiedy wysokie temperatury nie sprzyjają trwałości kosmetyków kolorowych. Czy oznacza to konieczność rezygnacji z makijażu w okresie letnim? Niekoniecznie! Należy jednak wybierać odpowiednie produkty, które sprawdzą się w cieplejsze dni.

Co zamiast kryjącego podkładu na lato?

Podkład jest zdecydowanie najbardziej problematycznym elementem letniego makijażu. Nawet dobrze utrwalony pudrem kosmetyk pod wpływem ciepła i naszego potu ma bowiem tendencję do spływania i nieestetycznego rolowania się w ciągu dnia. W okresie letnim ciężkie, kryjące podkłady w płynie warto więc zastąpić lżejszymi, bardziej odpowiednimi na upały kosmetykami.

W okresie letnim do makijażu twarzy możemy użyć lekkich podkładów mineralnych, które dodatkowo ochronią nas przed promieniowaniem UV (mają SPF 15). Są praktycznie niewyczuwalne na twarzy oraz w subtelny sposób poprawiają koloryt cery dając naturalny efekt. Alternatywnym rozwiązaniem dla kobiet, które preferują kosmetyki w płynie, są natomiast kremy BB lub CC, które łączą właściwości pielęgnacyjne z kamuflowaniem niedoskonałości cery.

Lato a makijaż, czyli jak malować się w upały?

Letni makijaż oczu i ust – wodoodporne tusze do rzęs i błyszczyki

W okresie letnim warto zrezygnować z wyrazistego makijażu oczu, który zdecydowanie lepiej prezentuje się jesienią i zimą. Zamiast tego postawmy na subtelny look w jasnej kolorystyce, który będzie świetnie komponował się z letnimi ubraniami i aktywnym stylem życia. W celu podkreślenia rzęs warto wykorzystywać wodoodporne mascary, które będą znacznie trwalsze w czasie upałów. Mineralne cienie do powiek pozwolą naturalnie podkreślić powieki oraz nadać im subtelnego koloru.

Matowe szminki warto z kolei zastąpić płynnymi błyszczykami i pomadkami w subtelnych kolorach, które pozwolą nadać ustom pięknego połysku oraz wizualnie je powiększyć. W ich przypadku nie będzie także widoczne stopniowe „zjadanie się” kosmetyku a poprawki makijażu wykonamy w każdym miejscu, nawet bez lusterka, co pozytywnie wpłynie na naszą wygodę oraz poczucie pięknego wyglądu przez cały dzień.

Podobne artykuły