Jak wybrać trafiony prezent dla malucha?

Mama i dzieci

26-02-2021

Trafiony prezent dla dziecka to nie lada wyzwanie. Przynajmniej kilka razy w roku stajemy przed tym trudnym zadaniem i staramy się wybrać odpowiedni podarunek z okazji urodzi, dnia dziecka, świąt czy uroczystości związanej z religią. Dzieci zazwyczaj mają w domach już sporo różnych gadżetów, stąd zaskoczenie ich czymś wyjątkowym nie jest łatwe. Zakup prezentu dla malucha warto przemyśleć trochę wcześniej, by nie kupić w ostatniej chwili czegoś zupełnie przypadkowego. Jeśli podarunek nie jest przeznaczony dla naszego dziecka, nie miej oporów, zapytaj jego rodziców o sugestie. Nie każdy rodzic marzy o tym, by jego dziecko zostało obdarowane ciastoliną, perkusją lub zabawką zawierającą wyjątkowo małe elementy. Dzięki rozmowie z rodzicem dziecka łatwiej będzie też uniknąć sytuacji, w której kupimy coś, co dziecko już ma.

Jaka powinna być zabawka?

Zabawki dla dzieci powinny wyróżniać się dobrą jakością i bezpieczeństwem. Zdarza się, że jesteśmy kuszeni naprawdę atrakcyjną ceną jakiegoś gadżetu, który zazwyczaj kosztuje kilka razy więcej. Zastanówmy się skąd taka niespotykana cena. Niestety rynek zalany jest podróbkami marnej jakości, które tylko na zdjęciu przypominają oryginalne modele. Poza pewnym rozczarowaniem, które może przynieść rozpakowanie takiego prezentu, dochodzi jeszcze druga kwestia. Zabawki niewiadomego pochodzenia, bez wymaganych w Europie atestów, narażają zdrowie twojego lub znajomego dziecka na niebezpieczeństwo. Uczulające i toksyczne materiały oraz ostre krawędzie spowodować mogą spore problemy, dlatego nie daj się pozornym okazjom. Zabawki zawsze warto kupować z sklepach z dobrą opinią i szeregiem zadowolonych klientów. Dzięki bardzo bogatej ofercie Eltkom.pl bez problemu znajdziesz zabawkę dopasowaną do maluszka, jednocześnie bezpieczną i w dobrej cenie.

Dopasuj prezent do etapu rozwoju dziecka

Druga bardzo ważna kwestia, to dopasowanie zabawki do wieku dziecka. Jeśli chcemy, by dziecko nie tylko cieszyło się z prezentu, ale również z niego efektywnie korzystało, musimy dopasować rodzaj zabawki do wieku malucha. Dobrze dobrana zabawka to nie tylko rozrywka, ale też stymulowanie odpowiedniego rozwoju zarówno umiejętności motorycznych, jak i sensorycznych. Nauka poprzez zabawę to najlepsze, co możesz dziecku podarować. Dzięki temu, że nabywanie nowych umiejętności odbywa się w radosnej i beztroskiej atmosferze, malec nie odczuwa presji i nerwów.

Jak wybrać trafiony prezent dla malucha?

Gdzie szukać fajnej zabawki?

Brak Ci ciekawych pomysłów? Doradcy Eltkom z pewnością pomogą Ci wybrać trafiony prezent. Jeden z najczęściej wybieranych podarunków to jeździk dla dziecka. Idealnym rozwiązaniem będzie Hulajnoga jeździk pchacz Milly Mally Snoop 3w1 z gumowymi kółkami, która rewelacyjnie pomoże dziecku przejść przez wszystkie etapy rozwoju dostosowując się do jego rosnących umiejętności. Jeśli zależy Ci na tym, by prezent był zaskoczeniem, Interaktywny piesek elegancik present pets Glitter jest tym, czego szukasz. Wzór zwierzątka jest niespodzianką. Piesek wydostaje się z kartonu sam! Wiele godzin wspólnej zabawy z dzieckiem zapewni Ci z kolei Garaż Artyk parking policyjny, zestaw zawierający zarówno samochodziki, jak i parking, garaż oraz nawet helikopter. Garaż Artyk parking policyjny 4 samochody helikopter to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich dzieci, które pozwala rozwijać wyobraźnię, uczyć się zachowań społecznych oraz stymulować rozwój motoryki.

 

 

 

Podobne artykuły