Kosmetyki wspomagające pielęgnację włosów

Poradnik Kobiety

24-02-2021

Właściwa stylizacja włosów prowadzi do ich nienagannego wyglądu, zdrowego blasku i wzmocnienia na całej długości. W zależności od ogólnej kondycji włosów, wdraża się różne rozwiązania, dzięki którym pielęgnacja przynosi najlepsze rezultaty. Obecnie istnieje szereg produktów, które pomagają w dbaniu o fryzurę. Zalicza się do nich szampony, odżywki, pianki, czy maski i oleje – im więcej składników mineralnych się w nich znajduje, tym lepiej. Jak zatem wybrać te odpowiednie?

Kosmetyki wspomagające pielęgnację włosów

Wybór kosmetyków do pielęgnacji włosów

Kilka lat temu głównym kosmetykiem, który służył do pielęgnacji każdego rodzaju włosów był dobrze znany lakier. Usztywniał każdą fryzurę, czasami do tego stopnia, że pojawiały się problemy z rozczesywaniem.  Z czasem jednak zaczęto produkować kosmetyki do stylizacji włosów w nieco innych, nowszych odsłonach i formułach. Na drogeryjnych półkach znajduje się cała gama produktów, z podziałem na rodzaj problemów. Tworzone są specjalne linie do włosów suchych, matowych, ze skłonnościami do przetłuszczania się, czy puszenia. Niemal każdy kosmetyk do stylizacji włosów ma określoną moc utrwalenia, im wyższa, tym większa gwarancja na długotrwałe utrzymanie się fryzury w niezmiennej postaci. Standardowy lakier do włosów nie zawsze jest dobrym pomysłem, zwłaszcza dla cienkich i przesuszonych kosmyków. Efekt może być rozczarowujący, ale istnieje alternatywa w postaci wosku w piance. Nie obciąża on włosów, a konkretnie utrwala i dodaje lekkości, dość sprawnie przedostaje się do struktury włosa. Produkt, który można kupić na przykład w sklepie wyczesani.pl ma w składzie polimery elastomerowe, które zgodnie z nazwą wpływają na wzrost poziomu elastyczności całej fryzury. Układanie włosów zgodnie z własną wizją nie mogłoby być prostsze. Zawartość filtrów UV zapewnia ponadto wzorową ochronę przed działaniem promieni słonecznych.

Wygładzanie puszących się włosów

Kosmetyki do stylizacji włosów puszących się cieszą się niesłabnącą popularnością, na co wpływ ma przeprowadzanie zabiegów z użyciem ciepła. Chodzi tutaj o suszenie włosów na najwyższych temperaturach lub ich prostowanie z popełnianiem tego samego błędu. Po każdej takiej stylizacji włosy stają się przesuszone i całkowicie pozbawione blasku, wręcz matowe na całej długości. Z pomocą przychodzą spraye wygładzające do zadań specjalnych, dostępne między innymi w sklepie wyczesani.pl. Dzięki idealnie skomponowanej formule włókna włosów ulegają widocznej poprawie i są poddawane głębokiej regeneracji. Bazą w tym przypadku są naturalne aminokwasy pochodzenia roślinnego. Na uwagę zasługują również składniki w postaci olejków arganowego, z oliwek i eterycznych. Jeżeli włosy poza przesuszaniem ulegają często plątaniu, specjalna dyscyplinująca kuracja pozwoli na rozwiązanie tego uporczywego problemu. Nie ma wówczas mowy o wywijaniu się kosmyków w różne strony, co przy używaniu lokówek, prostownic i suszarek jest standardowe. Sprayu wygładzającego nie spłukuje się, musi zostać na powierzchni włosów. Można ewentualnie delikatnie wetrzeć kosmetyk w skórę głowy.

Podobne artykuły