Szydełkowe torebki

Stylowe dodatki

25-02-2021

Do każdej damskiej stylizacji dobiera się pasujące dodatki, które mają za zadanie ją uzupełnić. Jednym z nieodzownych elementów jest torebka. Jednym z największych trendów ostatnich kilkunastu miesięcy są torebki wykonywane ręcznie metodą szydełkowania lub na drutach. Do ich stworzenia wykorzystuje się sznurki bawełniane, można je nabyć w pasmanteriach.

Szydełkowe torebki

Szydełkowe torebki

W Internecie jest dostępnych mnóstwo wariantów szydełkowych torebek. Na pierwszy schemat lepiej wybrać możliwie najprostszy wzór, by nie zniechęcić się podczas pracy. Poza sznurkiem niezbędne są ostre nożyczki, znaczniki do oczek i oczywiście szydełko w odpowiednim rozmiarze. Dodatkowo warto zakupić karabińczyki do zamocowania paska, zamek do wszycia lub klipsy do zapięcia. Na podstawie gotowych schematów może powstać torba przeznaczona na zakupy, lub nieco mniejsza – na przykład do pracy, szkoły, czy na spotkanie ze znajomymi. W tutorialach pokazane są też techniki wszywania ręcznie przygotowanych podszewek. Całość prezentuje się wówczas idealnie.

Sploty stosowane przy produkcji torebek

Najprostszym ściegiem w szydełkowaniu są tak zwane oczka ścisłe. Można zatem z nich wykonać niewielką torebkę w zróżnicowanej kolorystyce. Na zbliżającą się wiosnę, warto postawić na pastelowe odcienie. Jeżeli natomiast ma być uniwersalna, na każdą porę roku, to może powinno się rozważyć standardowe kolory, które będą pasowały do wszystkich ubrań. Kolejnym przykładem wzoru na szydełkową torebkę jest ścieg jaśminowy. Tutaj zmienia się przede wszystkim kształt – z prostokątnego na okrągły. Ciekawy wzór najlepiej jest widoczny na jasnych kolorach sznurków, lecz ciemne kolory są bardziej praktyczne i ewentualne zabrudzenia są nich mniej widoczne. Tutaj również wszywa się suwak i dołącza pasek, lecz można go przewlec sznurkiem przez każde oczko metalowego łańcuszka. Taka torebka będzie pasowała na każdą okazję. Jeżeli ponadto umieści się na niej etykietę, naszywkę mówiącą o tym, że jest to rękodzieło – tym bardziej zwróci uwagę.

Podobne artykuły