Jak wyczyścić srebrną biżuterie?

Stylowe dodatki

18-11-2020

Piękna i lśniąca biżuteria to marzenie nie jednej osoby. Jak zatem dbać o srebrną biżuterie, aby nie straciła ona swojego blasku? Do czyszczenia srebrnej biżuterii możemy oczywiście zastosować specjalnie przeznaczone do tego preparaty, jednak wiele osób chętnie korzysta z domowych sposobów. Pamiętajmy, że w niektórych przypadkach przygotowane przez nas środki do czyszczenia mogą okazać się bardziej wskazane, ponieważ nie każdą biżuterię można zamaczać w specjalnych środkach do czyszczenia srebrnej biżuterii, dotyczy to między innymi biżuterii z perłami lub tej ozdobionej nieprzezroczystymi kamieniami szlachetnymi.

Jak wyczyścić srebrną biżuterie?

Środki do czyszczenia srebrnej biżuterii, które możemy przygotować samodzielnie.

Popularnym sposobem na domowe czyszczenie srebrnej biżuterii jest użycie wody z płynem do mycia naczyń takim, który nie zawiera amoniaku i fosforanu. Jeżeli wolimy skorzystać z innej metody możemy zastosować pastę z sody oczyszczonej i wody. Niewielką ilość tak przygotowanej pasty wystarczy nałożyć na biżuterię np. przy wykorzystaniu czystej szczoteczki do zębów, a potem opłukać wodą i wysuszyć. Skutecznym preparatem do czyszczenia srebrnej biżuterii jest również mieszanka oliwy z oliwek i soku z cytryny. Do jej wykonania potrzebujemy pół szklanki soku z cytryny i łyżeczkę oliwy z oliwek. Tak przygotowanym preparatem polerujemy srebro, następnie opłukujemy je wodą i suszymy. Dobrym rozwiązaniem jest również wykorzystanie mieszanki sody oczyszczonej i białego octu w proporcji pół szklanki octu i dwie łyżeczki sody. W takiej substancji biżuteria powinna poleżeć około 2 do 3 godzin. Niektórzy wkładają również biżuterię do zlewozmywaka wyłożonego uprzednio folią aluminiową i zalewają ją gorąca wodą, a następnie dodają po dwie łyżeczki soli i sody.

WD-40 – preparat, który poradzi sobie z zaśniedziałą biżuterią.

WD- 40 to preparat o wielofunkcyjnym zastosowaniu, sprawdzi się także podczas czyszczenia srebrnej biżuterii. Wystarczy, że spryskamy nim srebro i wypolerujemy przy użyciu miękkiej ściereczki z mikrofibry. Ponadto dzięki WD- 40 nasza srebrna biżuteria nabierze odpowiedniego blasku.

Podobne artykuły