Jak przygotować skórę na wiosnę?

Poradnik Kobiety

23-03-2022

Po zimnych i długich miesiącach jedyną rzeczą, o której myślimy, jest wiosna i lato. Musimy jednak pamiętać o tym by do ciepłych, letnich miesięcy odpowiednio przygotować naszą skórę. W kilku krokach możesz zrobić to sama w domowym zaciszu lub w gabinecie kosmetycznym.

 

Pielęgnacja krok po kroku

 

Po zimie, przygotowując się do wiosny, zaczynamy od złuszczenia naskórka. Podczas miesięcy zimowych również powinnyśmy dbać o odpowiednie złuszczenie. Taki zabieg sprawi, że późniejsze etapy pielęgnacji będą lepiej przyswajane przez twoją skórę. Po zimie twoja skóra może być bardzo wrażliwa, dlatego też lepiej zacząć od peelingu enzymatycznego raz lub dwa razy w tygodniu, zamiast mechanicznego. Kolejnym ważnym krokiem podczas pielęgnacji skóry po zimie jest jej odpowiednie oczyszczanie. Ważne jednak by było to oczyszczanie bardzo delikatne, gdyż jak już wcześniej wspomnieliśmy, skóra po zimie jest bardziej wrażliwa. Kolejnym krokiem podczas pielęgnacji jest wybór odpowiedniego toniku lub hydrolatu roślinnego.

Jak przygotować skórę na wiosnę?

Nawilżanie i odżywianie

 

Jest to niezmiernie ważny element codziennej pielęgnacji. Skóra po zimie potrzebuje dużej dawki witamin, antyoksydantów i minerałów. Ważne jest by kosmetyki, które wybierzemy do codziennej pielęgnacji miały ich dużą dawkę. Wybieraj kosmetyki z  filtrami UV. Skóra podczas słonecznych dni powinna być chroniona przez odpowiednie kosmetyki z filtrami UV. Wybierając kosmetyki na wiosnę i lato zwróć uwagę na konsystencję. Wybieraj takie kremy, które mają lekką formułę i jednocześnie nawilżają skórę. Idealnie będzie gdy krem będzie miał w swoim składzie filtr ochronny. Może się zdarzyć, że skóra przyzwyczajona po zimie do tłustych i ciężkich kremów, będzie potrzebowała ponownej aplikacji kremu nawilżającego już po kilku godzinach od pierwszej aplikacji. Do rozświetlenia i przywrócenia blasku skórze warto zastosować odżywcze serum z witaminą C w swoim składzie. Do codziennej pielęgnacji możesz wprowadzić również kosmetyki z kwasem hialuronowym w swoim składzie.

Podobne artykuły