Jak dobrać kolor włosów?

Poradnik Kobiety

20-11-2020

Zastanawiasz się, jak wybrać idealny kolor włosów? Wiele osób zwraca uwagę tylko na odcień skóry. Warto jednak uwzględnić kolor oczu, naturalny odcień pasemek, styl życia i cel, jaki chcesz osiągnąć. Zanim umówisz się do fryzjera, rozważ kilka kwestii. Dzięki temu możesz być pewna, że podjęłaś właściwą decyzję!

Dlaczego chcesz przefarbować włosy?

Marzysz o tym, by rozjaśnić włosy? Oczywiście, możesz zostać blondynką. Powinnaś jednak liczyć się z tym, że osłabisz włosy. Sprawdź, jak wygląda proces rozjaśniania. Zapytaj specjalisty, jak wzmocnić pasma po zabiegu. A może chcesz podkreślić naturalny kolor włosów? W takim razie rozjaśnij je o jeden lub dwa odcienie albo poproś fryzjera o dodanie bardzo delikatnych pasemek. 

Jak sprawdzić swój rodzaj karnacji?

Większość osób opisuje cerę, stosując następujące określenia: jasny, oliwkowy lub ciemny. Warto jednak pamiętać, że warstwy skóry ukryte pod naskórkiem nadają jej „ciepły” lub „chłodny” odcień. Istnieje bowiem błędne przekonanie, że jasna skóra ma chłodny odcień, a ciemna karnacja wiąże się z ciepłym odcieniem. 

Stań przed lustrem i przyjrzyj się uważnie swojej skórze. Pamiętaj, by zrobić to w dobrze oświetlonym pomieszczeniu. Spróbuj poszukać odcieni złota/żółtego lub różu/niebieskiego. Ciepła cera ma żółte tony. Różowawy odcień oznaczałby chłodną skórę. Możesz też przyjrzeć się kolorowi swoich żył. Jeśli żyłki wydają się niebieskie lub fioletowe, masz chłodny ton skóry. Zielonkawe żyły wskazują na cerę o ciepłym odcieniu.

Jak dobrać kolor włosów? 

Jak dopasować włosy do swojej karnacji?

Do ciepłego typu urody pasuje idealnie chłodny blond, na przykład szampański lub truskawkowy. Jeżeli masz skórę o chłodnym odcieniu, zdecyduj się na ciepły blond (złoty, miodowy, karmelowy). Marzysz o tym, by zostać szatynką? Zastanawiasz się, jaki odcień wybrać? Mamy dla Ciebie kilka propozycji. Z chłodnym typem skóry idealnie współgra popielaty, czekoladowy lub chłodny ciemny brąz. Możesz też zdecydować się na espresso. Jeżeli masz cerę o ciepłym odcieniu, wybierz mahoń, kasztan, toffi albo jasny złoty brąz. Chcesz przefarbować się na rudo? Do cery o chłodnym odcieniu dobierz bordo, wiśnię lub intensywny czerwony, a do ciepłej karnacji - imbir, miedź lub kasztan.

Podobne artykuły