Dobre zabawki dla raczkującego dziecka

Mama i dzieci

29-09-2022

Maluchy potrzebują zabawek, które nie tylko stymulują ich poziom rozwoju, ale także wspierają ich rozwój emocjonalny. Małe dzieci muszą czuć się bezpiecznie, aby mogły uczyć się i odkrywać. Potrzebują zabawek, które wspierają ich rozwój fizyczny, a także poznawczy, emocjonalny i społeczny. W tym artykule dowiesz się, jakie są idealne zabawki dla raczkującego dziecka.

Cechy, które powinna posiadać najlepsza zabawka

Powinna być nie do złamania, ponieważ małe dzieci są z natury destrukcyjne i jeśli zabawka nie może stać sama, najprawdopodobniej zostanie zepsuta w mgnieniu oka. Oprócz tego, że nie robisz zbyt wiele hałasu, co sprawiłoby, że maluch mniej skupiłby się na zabawie i bardziej martwił się o ostrożność podczas wykonywania kroków.

Pierwsze spotkanie Twojego dziecka z nową zabawką powinno obejmować zbadanie i odkrycie cech, które wyróżniają ten przedmiot spośród wszystkich innych, co może pomóc rozwinąć jego poczucie indywidualności w młodym wieku.

Dobre zabawki dla raczkującego dziecka

Zabawki sensoryczne rozwijające dotyk, zapach i wzrok malucha

Niektórzy eksperci ds. rozwoju dziecka sugerują, że zabawy z różnymi teksturami, takimi jak wyboiste gumowe zabawki lub miękkie pluszaki i koce, są najlepsze dla rozwoju sensorycznego. Maluch musi być na tyle dojrzały, by poprawnie rozpoznać teksturę, inaczej jakoś ją skojarzy. Twarde gumowe kaczki - mają szorstką teksturę; miękka tkanina - jest rozmyta i gładka; i chociaż ciasteczka są bardzo atrakcyjne w ich oczach, lepiej będzie ich unikać!

Czym dokładnie są zabawki sensoryczne?

W ostatnim czasie wzrosła produkcja zabawek stymulujących zmysł czucia i słuchu. Są one powszechnie określane jako zabawki sensoryczne. Zabawki sensoryczne odnoszą się do każdego rodzaju zabawek, które odwołują się do jednego lub więcej z pięciu rodzajów bodźców sensorycznych. Należą do nich wzrok, smak, słuch, dotyk i zapach. Wyzwalając bodźce z naszych zmysłów, projektanci zabawek są w stanie stymulować coś więcej niż tylko dłonie i oczy, integrując różne ustawienia sensoryczne na maszynach.

Podobne artykuły