Home
Blog
Galeria
O mnie
Kursy
Kontakt
Linki
EnglishMoja przygoda z koralikami rozpoczęła się w 1999 roku, daleko na kontynencie afrykańskim. Zaczarowana kolorami i różnorodnością weneckich koralików dostępnych na targu w ghańskiej miejscowości Koforidua, zaczęłam tworzyć swoją kolekcję i śledzić historię różnych rodzajów koralików.

Rok później sama zaczęłam tworzyć biżuterię z dostępnych w Polsce koralików. W okolicach 2004 roku wystawiałam na allegro własnoręcznie wykonane bransoletki, kolczyki, naszyjniki i wisiorki.

Jednak niewielki wybór i coraz niższa jakość materiałów, a także coraz większy niedobór czasu przyczyniły się do tego, że na parę lat zaprzestałam tworzenia biżuterii (za wyjątkiem pojedynczych egzemplarzy dla znajomych lub na własny użytek).

W połowie 2009 roku przez zupełny przypadek trafiłam na kilka stron poświęconych koralikom typu "lampwork". Możliwość ręcznego ich wykonania i - co za tym idzie - tworzenia własnych niepowtarzalnych wzorów, na nowo rozbudziła moją koralikową pasję. Spędzałam godziny czytając w internecie o sposobach i technikach ich wykonywania, sprowadziłam też z Anglii kilka książek na ten temat (podziękowania dla Ani Misterskiej :)).

Dosyć szybko doszłam jednak do wniosku, że czytanie czy oglądanie filmików instruktażowych nie wystarczy i postanowiłam zapisać się na kurs. Znalezienie odpowiedniej osoby, a zwłaszcza podjęcie ostatecznej decyzji, zajęło mi kilka miesięcy. W końcu na początku marca 2010 znalazłam się w Holandii, w studio Joyce McGillivray, która poświęciła 2 dni, aby przekazać mi podstawy tej sztuki. Z walizką pełną przyborów niedostępnych na polskim rynku powróciłam do domu, zaś w kącie mojej kuchni powstał (prawie) profesjonalny warsztat (podziękowania dla Taty! :)) dla mojej nowej pasji...

Od tej pory staram się spędzać minimum kilka godzin tygodniowo na szlifowaniu swoich umiejętności.

Moje wyroby dostępne są na Etsy oraz na polskiej wersji DaWandy.zdjęcie: NiemaSówka


Joanna Orlikowska © 2010-2016